KSIĘGOWOŚĆ, KADRY I PŁACE

Zakres świadczonych usług:

 • zakładanie i rejestracja spółek, a także jednoosobowej działalności gospodarczej (Kancelaria posiada wpis w rejestrze działalności na rzecz spółek zgodnie z ustawą z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z późn.zm.)
 • prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych,
 • prowadzenie księgi przychodów i rozchodów,
 • obsługa kadrowa i płacowa,
 • doradztwo w zakresie pozyskania kapitału zewnętrznego,
 • sporządzanie analiz i raportów,
 • przygotowanie wniosków o interpretacje podatkową,
 • doradztwo gospodarcze,
 • obsługa prawna w zakresie księgowości, kadr i płac (m.in. przygotowywanie umów, regulaminów, obiegu dokumentów, polityki rachunkowości),
 • sprawozdawczość GUS, NBP,
 • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości,
 • sporządzenie deklaracji podatkowych,
 • reprezentacja klienta przed urzędem skarbowym, współpraca z biegłymi rewidentami, reprezentacja podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
 • prowadzenie niezbędnej dokumentacji księgowej, kadrowej i płacowej, zgodnie z przepisami prawa.

Posiadamy oprogramowanie firmy Insert, aczkolwiek jesteśmy otwarci na Państwa programy księgowe, które macie wdrożone w firmach. Specjalizujemy się również w znajomości popularnych programów księgowych m.in. SAP, Symfonia czy Comarch Optima.

Obsługa księgowa, kadrowa czy płacowa możliwa jest w naszej Kancelarii. Jesteśmy także mobilni i usługi możemy świadczyć w zależności od potrzeb klienta na miejscu w Państwa firmie, albo w naszym biurze.

Dokumentacja dostarczana może być do naszego biura przez Państwa bezpośrednio, przez kuriera, albo drogą elektroniczną.

W ramach współpracy z naszą kancelarią w usługach znajduje się usługa odbioru dokumentów od klienta, dzięki czemu jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji poprzez bezpośredni kontakt.

Samochód w działalności gospodarczej

Samochód w działalności gospodarczej

17 Październik 2022

Zyskaj na VAT!

 

Dofinansowanie do elektrycznych samochodów

Dofinansowanie do elektrycznych samochodów

08 Październik 2022

Czy są to kwoty netto czy brutto?

 

Prosta Spółka Akcyjna

Prosta Spółka Akcyjna

30 Wrzesień 2022

Prosta Spółka Akcyjna – nowa możliwość w zakładaniu działalności gospodarczej od 2021 r. Konkurencyjnie w stosunku do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy do spółki akcyjnej na pewno różni się kwotą wniesienia kapitału, który jest stosunkowo niski w porównaniu do pozostałych dwóch spółek kapitałowych – niewątpliwie stanowi to plus zakładania tej formy spółki, gdyż wystarczy wnieść 1 zł kapitału.

 

Ustawa o rachunkowości - zmiana od 2022 r. dotycząca spółek

Ustawa o rachunkowości - zmiana od 2022 r. dotycząca spółek

18 Kwiecień 2022

Od 2022 r. obowiązuje uproszczenie z zakresu podpisywania sprawozdań finansowych. Dotychczas sprawozdania finansowe musiały być podpisywane elektronicznie przez wszystkich członków zarządu i osobę odpowiedzialną za prowadzenie ksiąg rachunkowych. Najbardziej problemowe było to w podmiotach, które miały zarządy wieloosobowe, bo trzeba było zdobyć podpis elektroniczny każdego członka zarządu w odpowiednim czasie.

 

Polski Ład w 2022 – terminy w księgowości.

Polski Ład w 2022 – terminy w księgowości.

10 Marzec 2022

W dniu 15.11.2021 r. została podpisana przez Prezydenta Ustawa z dnia 29.10.2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowych od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, m.in. Prawo przedsiębiorców, czy Ustawa o VAT.